HİZMETLERİMİZ

Turbo Servisi

Turbo Tamiri bir çok otomobilde kullanılan güç ve hıza etkili olması için teknolojiden faydalanılarak geliştirilmiş motordur. Turbo motorlar üstün performans sergiler. Turbo motorlar kısa sürede araçları maksimum hızlara çıkartabilirler.Turbo araçların yüksek performansı aracın çeşitli aksamların da sorunlara neden olur.Zamanla doğan bu problemler turbo motorların arıza yaşamalarına,performans kayıplarına sebep olmaktadır.Turbo araçlar da motor arızalarının da gerçekleşme nedeni zamanla bakımı yapılmayan araçların yada fazla kullanım nedeniyle ortaya çıkan sorunların giderilememesidir. Tamir ihtiyaç haline gelir.

Turbo Tamiri

Turbo sisteminde mevcut olan mekanik bir arıza ile basınç valfleri etkilenir ve bozulma meydana gelir. Bu gibi durumlar da basınç valflerini değiştirmek soruna kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Çünkü araç geçici bir süre eski durumuna gelse bile zaman içerisinde valflerin tekrar bozulma ihtimali vardır.
İkinci bir valf bozulması ile daha büyük arızalara gün doğmaktadır. İlk arıza oluştuğunda arıza kaynağını belirleyip sorunu temelli çözmek en mantıklı seçim olacaktır.

Turbo Revizyonu

Son dönem otomobillerin performansını kökten değiştiren turbonun ne olduğunu kısaca özetleyelim. Turbo, aşırı besleme demektir. Otomobil motorlarının çalışma prensibi olan havanın emilerek pistonlara gönderilmesi işlemini üst seviyeye taşır. Teorik anlamda bir sıcak hava pompası işlevi gören turbo, atmosferik emişli motorlardan farklı olarak normalin üstünde hava emerek silindirlere yollar. Bu sayede daha yüksek hava ve basınçla motor daha verimli güç üretir.